Грејс Кели

Летна инспирација: легендарни костими за капење од минатото

Ретро костим за капење? Супер!

 

Мерилин Монро

Мерилин Монро

Златното време на Холивуд беше и златно време за ѕвездите кои го покажуваа своето тело во тогашните најмодерни костими за капење. Ако убаво се загледате во фотографиите ќе забележите дека тие костими за капење се далеку поженствени од денешните „танга“- варијанти кои повеќе откриваат отколку што ја будат страста и фантазијата.

Ава Гарднер

Ава Гарднер

Претпоставуваме ќе забележите дека и телата на повеќето од легендарните глумици не се совршени, но нагласените женски облини ги прават далеку попривлечни од денешните „фотошопирани“ убавици.

 

Софија Лорен

Софија Лорен

Ако сеуште не сте одбрале костим за капење инспирирајте се од овие легендарни ретро-модели.

 

Урсула Андрес

Урсула Андрес

Одри Хепберн

Одри Хепберн

Брижит Бардо

Брижит Бардо

Катрин Данев

Катрин Данев

Лиз Тејлор

Лиз Тејлор

Дебора Кер

Дебора Кер

Естер Вилијамс

Естер Вилијамс

Џина Лолобриџида

Џина Лолобриџида

Џенет Ли

Џенет Ли

Роми Шнајдер

Роми Шнајдер

Рут Роман

Рут Роман

Сандра Мило

Сандра Мило

 

 

x

Check Also

Жито Лукс донира 750 килограми брашно во СОС Детско село

Жито Лукс донираше 750 килограми брашно во СОС Детско село и даруваше ...