Летна колекција од Томи Хилфигер: интересни модни парчиња во соработка со Warner Bros

Популарната модна марка Томи Хилфигер се здружи со прочуените Warner Bros за изработка на тексас-летната колекција.

Резултат? Производи за широка потрошувачка дизајнирани според инспирацијата од поп-културата и модениот стил, а тука се и иконските ликови на „Looney Tunes“ кои ги красат моделите. Облека, како и обувки, доаѓаат во различни модели за возрасни и за деца.

Дуксери, шорцеви, капчиња, облека за лежерни излегувања, спорт или за дома, комбинезони, сандали, патики…, а  накитот во ограничено издание доаѓа во форма на нерѓосувачки челик и позлатени ѓердани, нараквици и часовници.

Во кампањата фотографирана од Рики Алварез се појавуваат моделката Кристина Надин и музичарот Каиланд Морис. Колекцијата ќе биде во продажба од 24 јуни, а на Интернет продажба веќе е пуштена од 20 јуни.

Дел од колекцијата погледнете во продолжение.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...