Летна тексас колекција од ZARA

Моделот Андреа Дјакону е главо лице во летната тексас колекција од Zara, насловена Denim on Denim.

Со новиот тренди-водич модната марка Зара се фокусира на „кежуал“ модните парчиња од тексас. Романската популарна манекенка ги претставува новите модни парчиња за топлата сезона. Колекцијата содржи предимензионирани кошули, долги здолништа и и блузи со „паф“ ракави и карнери. Дизајнерите од Зара сугерираат овие тексас парчиња да се комбинираат со трендовски „каубојски“ чизми. 

x

Check Also

Модна забава за девојченца – Pop Pop Hair Surprise, нов поп тренд меѓу играчките

Влезете во фантастичниотт свет на Pop Pop Hair Surprise. Оставете ги вашите ...