Летни и живописни Инстаграм разгледници од Италија

Италија е дестинација за која многумина сонуваат, а толку е живописна што на кој предел да се фотографирате загарантирано имате супер „позадина“. Преубава е посебно во лето кога е нагласена магијата на гастрономските уживања на отворено.

Позитано

Сладоледи, паста, пица, коктели, вино…, потоа тука е морето, романтичните тесни улички, дуќанчињата, шопингот, старите споменици, боите….

Погледнете ги овие фантастични Инстграм фотки од Италија во текот на летото.

Венеција

Венеција

Амалфи

Фиренца

Амалфи

Капри

Капри

Милано

Фиренца

Портофино

Рим

Рим

Тоскана

 

x

Check Also

СПЕКТАКУЛАРНА ПРОСЛАВА ЗА 10 ГОДИНИ АКВА ПАРК ПРОБИШТИП

Ова лето, Аква Парк Пробиштип ќе го одбележи својот јубилеј – 10 ...