Летни модни изгледи од ZARA

Позитивни вибрации од Западното крајбрежје доаѓаат со новата колекција на шпанската модна марка Зара која го лансирше новиот тренд-водич насловен California Rush.

По уренкот на пролетните дизајни, и новата колекција нуди интересни модни парчиња со трендовски кроеви и детаљи. Во кампањата позираат Хиунџи Шин и Лоан Норманд.

Акцентот е на лесните фустанчиња и сукњи на кои доминираат ригите, и колоритните шорцеви совршени за плажа. Колекцијата содржи и линија на костими за капење, весели маички, плетени чанти и ретро-футуристички очила за сонце.

КОмпелтирајте го Зара изгледот со впечатливи обетки.

x

Check Also

Групна изложба на македонска мода и дизајн во галеријата „Акантус“

В петок, 14. декември во 18 часот во галеријата „Акантус“ во Скопје ...