Летни модни парчиња од Liu Jo – плисирано и силни бои

Дизајнерите од модната марка Liu Jo ни предлагаат стилизирано лето со плисирани сукњи и фустани, и модни парчиња во силни нијанси. Предноста е на жолтата и сината боја.

Сите актуелни трендови се на едно место, во новата колекција на Liu Jo. Пред се, тоа се шарените кошула-фустани со жолти и зелени принтови, жолтите фустанчиња со „спуштени“ раменици, сини плисирани фустани со миди должина (совршени и за на работното место), а тука се и белите тесни панталони, точкастите принтови на здолништата, цветните комплети и кратките комбинезони во сафари стил.

Во продолжение, еве некои од нашите Liu Jo фаворити за лето 2019.

 

x

Check Also

Кендал Џенер е ѕвезда на новата кампања на Liu Jo

За колекцијата пролет/лето 2020 на италијанската популарна модна марка Liu Jo, главна ѕвезда ...