Лето со Bershkа: Наш избор на 12 мини фустанчиња и кратки комбинезонки

За жешкото лето нема подобар избор од мини фустанчиња или кратки комбинизони. Шарени, разиграни и весели модели – тие се полн погодок за жешкиот период, а ние ви го претставуваме нашиот топ 12 избор од Bershkа.

Од моделчиња со цветен принт до оние со весели бои и слатки принтови како ананас, а голм хит се и моделите со спуштени раменици.

За лежерен стил ги комбинираме со патики или со рамни сандали.

Во продолжение погледнете ги нашите фаворити.

x

Check Also

Што чита Кејт Мидлтон во периодот на изолација?

За време на корона-деновите, од официјалната Инстаграм страница на Палатата Кенсингтон, беше ...