Лето во сина нијанса со новите модели на & Other Stories 

Сината нијанса е одлична за летните денови, а дизајнерите од модната марка & Other Stories токму оваа нијанса ја форсираат за сезоната пред нас.

Стиловите се лежерни, материјалите пријатни за носење, моделите едноставни и практични, а истовремено и пријатни за очите.

Доминираат волуминозните фустанчињата без ракави во сите должини, тексас шорцевите и блузичките со прерамки, а сите модни парчиња убаво се комбинираат со сандали во лежерен стил и апостолки.

Погледнете дел од новиот тренди водич на & Other Stories.

 

 

x

Check Also

& Other Stories нуди супер модни комбинации по достапни цени за лето 2021

Ако барате модно парче за вториот дел на жешкото лето, & Other Stories ...