Лежерни летни фустанчиња од &Other Stories

Модната марка &Other Stories ова лето во преден план ги става фустанчињата со точки. 

Голем избор на „кежуал“ фустанчиња со миди должина најдовме во летната колекција на &Other Stories. Пријатни за носење, ваквите фустанчиња ги комбинираме со трендовски плетени чанти. Од палетата на бои, доминираат светлите нијанси – жолтата, сината и белата. Од принтовите, тука се популарните полка точки и карираните материјали. Комплетирајте го летниот, лежерен моден изглед со кожени рамни сандали и впечатливи обетки. 

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...