Лија Кебебе се здружи со H&M за дизајнирање на пролетна/летна колекција

Модната марка на топ моделот Лија Кебеде, се здружи со H&M за дизајнирање на нова колекција за пролет/лето 2021 базирана на модни додатоци и облека.

Со своите лежерни силуети и живописни бои, колекцијата е совршена за сезоната на топлото време. Колекцијата вклучува костими за капење, облека за на плажа, чанти и накит. Во дизајните се употребувале одржливи ткаенини како органски лен, рециклиран полиестер и Tencel ™ Lyocell.

Колекцијата ќе биде достапна во продажба на 22-ри април, во продавниците на Х & М и онлајн продажба.

Во продолжеие погледнете дел од моделите.

x

Check Also

& Other Stories со нова колекција инспирирана од Лос Анџелес

Дизајнерите на модната марка  & Other Stories, инспирирани од стилот на Лос Анџелес, ...