Лили Колинс и Дајан Кругер носат модни комбинации од MANGO

Актерката со германско потекло Дајан Кругер со години наназад е модна инспирација и на дизајнерите и на обичните девојки и жени. Овојпат таа е фотографирана на њујоршките во портокаловско, мини фустанче од Манго.

Фустанчето е од колекцијата пролет/лето 2019 на Манго. Кругер го носи со црни високи чевли.

И глумицата Лили Колинс станува дел од „манго девојките“. До сега неколку пати ја видовме како ги носи модните парчиња од актуелните колекции на Манго. Неодамна е фотографирана во макси здолниште со змијски принт од актуелната колекција на МАНГО.

Здолништето е достапно во продажба и во Македонија во продавниците Манго, како и во онлајн продажба на официјалната страница на Фешн Груп – ТУКА.  Може да биде и ваше по цена од 1.992 денари.

x

Check Also

ФОТО/Вака се носи кариран дезен на 20, 30, 40, 50 години: Учиме од Кејт Мидлтон и Викторија Бекам

Се ближат празниците кои меѓу другото ги врзуваме и со карираниот дизајн, ...