Листа на желби: Чантичката „Валентино“ и ракавичките „Јазбукеј“

Ех, како да се одлучиме што повеќе ни се допаѓа, па најдобро решение беше да додадеме две прекрасни модни парчиња на нашата листа на желби.

j 4

Митското суштетсво грифон со тело од лав и глава и крилја од орел кое е симбол на моќта (лавот) и величенственоста (орелот) во случајов на чантата „Грифон“ од Валентино е – рачка. Дополнителен впечатлив детал се ресите. Цената е 1.800 и кусур долари.

j1

Иако прилично млада фирма, основана во 2000 година, не престанува да не изненадува со оригиналните модни додатоци. Би им одолеале ли, на пример, на овие фенси ракавици? 410 долари.

x

Check Also

НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (од 21 до 27 септември): Жешка недела за огнените знаци!

Оваа недела продолжува транзитот на Венера во знакот Лав, што ќе им ...