Листа на желби: Две кожени јакни од MANGO совршени за меѓусезоната и пролет 2019

На нашата шопинг листа на желби се најдоа два модела на кожени јакни во црна боја, од пролетната колекција на модната марка Манго.

Првиот модел, кој многу ни се допаѓа, е со кратка должина, украсен е со патенти и одлично „стои“ со фармерки и тесни панталони.

Краткиот модел од овча кожа пак, е поелегантен, па освен во „кежуал“ прилики, лесно го комбинираме и со фустанчиња.

Модната комбинација со кожена Манго јакна, дополнително ја зачинуваме со фенси моден додаток, како на пример, жолта чантичка со трендовски дизајн и змијски принт.

Кожените јакни се достапни во продажба во Манго, или на официјалната онлајн страница на Фешн Груп – ТУКА.  

 

x

Check Also

Soap Story, вистинската приказната за сапуните

Сосема случајно се сретнавме со оваа приказна, неодолива, мирисна, природна и полна ...