Листа на желби: Две проѕирни „парти“ кошули од ZARA

Празничната сезона е пред нас, па ако барате секси кошула, – ние веќе најдовме два модела вредни за внимание.

Прво, Зара ја лансираше црната проѕирна кошула која за брзо време стана хит на Инстаграм, па следуваше проѕирниот модел со анимал принт.

Популарната кошула има нагласена крагња со ефект на марама, што ја прави елегантна и соодветна за свечени пригоди. Ракавите пак се „паф“, а целиот крој е женствен. Комбинирајте ја со кафени или црни панталони.

x

Check Also

Поглед на сандалите од Pull&Bear за пролет/лето 2019

Полека модно се подготвуваме за пролетта, а во брендираните продавници веќе пристигнуваат ...