Листа на желби: Кошулата од MONA која личи на панделка

„Паф“ ракавите повторно се актуелни на летната модна сцена. Во широкиот избор на модни парчиња со овој нагласен детал, вниманието ни го привлече кратката кошула од српската модна марка Мона, која потсетува на голема панделка.

Со што и да ја комбинираме оваа впечатлива кошула (и по модел и по нијасна), секако ќе привлечеме погледи. 

Одлично „стои“ и со светли фармерки, како и со сукња со „молив“ крој, а со оглед на тоа што е куса и го открива стомакот, ние би ја носеле и со женствени панталони или бермуди со висок струк. 

Браво за дизајнот на Мона.

View this post on Instagram

up.

A post shared by Dunja Jovanic (@imfashionbabe) on

x

Check Also

Нов тренд водич на MANGO: ACE YOUR GAME 2021 (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Манго го следи атлетскиот тренд со неодамнешниот моден водич наречен: Ace Your ...