Листа на желби: Кожената чанта во пастелна розова нијанса од Massimo Dutti

Пастелните нијанси продолжуваме да ги носиме (и обожаваме) и во потоплите денови.

Од пролетната колекција на Масимо Дути, вниманието ни го освои кожената чанта во нежно розова боја, со минималистички стил.

Оваа шармантна „bucket“ чантичка може да се носи на два начина – со рачка во раката или преку рамото. Чантата е изработена од мека, говедска кожа, а инаку е рачно обоено.

Достапна е во пролетната колекција на Масимо Дути, во неколку бои. А ние токму оваа, розовата, ја ставаме приоритетна на нашата листа на шопинг желби.

x

Check Also

ВИКЕНД: МИКА АРГАНАРАЗ ја претставува деним есенската колекција на Massimo Dutti

Модната марка „Масимо Дути„ се фокусира на Париз, Франција, во тренд-водичот за ...