Листа на желби: Макси, а секси, фустан од DESIGUAL

Во колекцијата пролет/лето 2019 на DESIGUAL (достапна во продажба) најдовме макси црн фустан со цветен принт на кој не можеме да му одолееме.

Женствениот фустан има нагласен струк, длабоко деколте и шлиц со умерена должина, односно крој кој ја нагласува сексапилноста.

Совршен е за вечерни излегувања, но и за дневни „шеми“ со рамни сандали или чевли со ниска потпетица.

Може да го купите и во онлајн продажба на официјалната страница на Фешн Груп – ТУКА. 

x

Check Also

Попусти и супер акции за новата учебна година во Скопје Сити Мол

Се ближи почетокот на новата учебна година, а тоа значи дека е ...