Листа на желби: Мото јакните на Москино

Првата должност на Џереми Скот како новоименуван креативен директор за Москино (Moschino) беше оваа славеничка есенска колекција.

canta 5

“Храброст и дрскост” беа главните темите теми во есенските „готови за носење“ колекции, па оттука има и смисла што доминантни во овие чанти се светкавите патенти, сјајната кожа и истакнатото лого. Молто секси.

canta 1

Сега доколку ја имате вашата омилена кожена јакна, може да ја комплетирате со овој омилен детал, произведен во Италија.

canta 4

Целта ги оправува средстсвата, нели? А потребни (материјални) средства за оваа Москино мото јакна (Moschino Moto Chain Bag) се 1.995 долари.

 

x

Check Also

Повеќе харизма во личниот стил, со помош на додатоци

За многумина, зборот „стил“ претставува термин резервиран за изглед како од списанија ...