Листа на желби: Плисираната сукња од H&M

Од зимската колекција на Х&М вистинска ѕвезда на Инстаграм е плисираната црно-бела сукња. Оваа недела ја ставаме прва на нашата шопинг листа.

Сукњата предизвика внимание кај модните блогерки кои ја облекоа и позираа во неа, а добрата вест е дека сеуште е достапна во продажба во продавниците на Х&М.

Лесно се комбинира, а благодарение на асиметричниот крој убаво стои без разлика на градбата на телото.

x

Check Also

Викторија Бекам виртуелно ја претстави новата колекција, гости на ревијата – само семејството

Меѓу дизајнерите кои виртуелно ги претставија своите колекции за време на модната ...