Листа на желби: Тексас кошула-фустан од LEVIS

На врвот на нашата листа на желби во првите пролетни денови го забележуваме фустанот – кошула модел од тексас од колекцијат пролет/лето 2019 на модната марка Levis.

Мини тексас фустанот го носиме во секоја „кежуал“ прилика, а го комбинираме со ниски сандали, мокасини, еспадрили или патики.

Достапен е во продажба во брендираната продавница LEVIS во Скопје Сити мол или во онјалн продажба на официјалната страница на Фешн Груп – ТУКА.

x

Check Also

Must-have парче за ова лето: Каролина во Mango заводлив комбинезон

Продолжува соработката на Mango Македонија и познатата пејачка Каролина Гочева. Ова лето ...