Листа на желби: Тексас кошула од GUESS, љубов на прв поглед!

Во колекцијата пролет/лето 2019 на GUESS најдовме уникатна тексас кошула која секако привлекува внимание.

Кошулата од светол тексас ја следи силуетата, а украсена е со кристалчиња.

Може да ја комбинираме со фармерки, но уште пофраерска е во комбинација со трендовска плисирана сукња.

Достапна е и во онлајн продажба на официјалната страница на Фешн Груп – ТУКА. 

x

Check Also

Фешн Груп донираше на Институт за јавно здравје апарат што ќе прави тестови за Ковид-19 за 30 минути

Автоматизиран молекуларен RT-PCR апарат и тестови за детекција на корона вирусот, со ...