Листа на желби: Точкастиот костим за капење од WOMEN’SECRET

Уште два-три месеци не делат од заслужениот одмор – плажа, сончање, капење…И не е воопшто рано да почнеме да размислуваме за нов, трендовски костим за капење.

Овојпат, на нашата листа на желби го забележуваме едноделниот, точкаст костим за капење од WOMEN’SECRET. Не треба да напоменуваме дека точките остануваат во тренд и за сезоната пролет/лето 2019, односно – тие си го осигураа број 1 местото на популарност меѓу принтовите.

Синиот костим за капење со бели точки и длабоко деколте од WOMEN’SECRET ќе ја потенцира нашата женственост. Кројот е соодветен за сите форми на телото и визуелно не прави повитки.

Достапен е во продажба во WOMEN’SECRET како и во онлајн продажба на официјалната страница на Фешн Груп – ТУКА.

x

Check Also

Папаз во Сараево пречекан со голем аплауз за модната ревија од лимитираната колекција Три

Македонскиот моден дизајнер Папаз предизвика големо внимание во Сараево со неговата луксузна ...