Листа на желби: Жолтите сандали со отворена пета од Bershka

Во летната колекција на Bershka најдовме пар сандали во бојата на летната сезона – жолта.

Жолтата нијанса е исклучително популарна оваа сезона и ја гледаме насекаде околу нас. Во жолто беше облечена и Амал Клуни по повод свадбата на Меган Маркл и принцот Хари, а и самата Маркл неодамна се појави во жолт фустан.

Затоа, воопшто не не чуди што овие жолти сандали од Бершка за кусо време станаа бестселер.
Летните чевли имаат отворена пета, шпиц-врв и лакирана потпетица со висина од 6, 5 см.

x

Check Also

Поглед на сандалите од Pull&Bear за пролет/лето 2019

Полека модно се подготвуваме за пролетта, а во брендираните продавници веќе пристигнуваат ...