Листа на желби: Златните салонки од Zara

Златната сончева нијанса се враќа во мода неколку летни сезони последователно. Не е изненадувачки што чевли во златна најанса наоѓаме во повеќето летни колекции од популарните „хај стрит“ модни марки, а привлечен модел најдовме во новата колекција на Зара.

Чевлите со тенка потпетица, висока 9 сантиметри, се прикладни за секоја свечена пригода, а знаеме веќе – летната сезона е позната по забави и свадби. Па, доколку сте во потрага по свечен чифт чевли, повелете инспирација:

x

Check Also

& Other Stories ја претстави колекцијата за меѓу сезоните

Преземете го стилот инспириран од Лос Анџелес со дизајни од креаторите на ...