Лиза Лесли: Елегантна со 2 метри висина и чевли број 44

Професионалната кошаркара во ВНБА Лиза Лесли се појави на црвениот ќилим на доделувањето на ЕSPY наградите во бел елегантен фустан и уште еднаш го потврди своето место меѓу најелегантните спортистки на светот.

Лиза Лесли на доделувањето на ESPY наградите во Л.А

Лиза Лесли на доделувањето на ESPY наградите во Л.А

Иако е висока речиси 2 метри, а носи чевли број 44, Американката Лиза Лесли предизвика позитивни критики кога на црвениот ќилим на доделувањето на наградите за спортист на годината се појави во елегантни издание. За оваа пригода Лесли одбра бел фустан и чевли со висока потпетица.

lisa 2

Кошаркарката неколку пати е прогласена за една од најдобро облечените спортистки на светот, а и покрај висината за свечени пригоди секогаш носи чевли со високи потпетици.

lisa 4

Лесли често е ангажирана и во модни кампањи.

lisa 3

x

Check Also

Оскари 2018: Рита Морено во истиот фустан што го носела на ноќта на Оксарите во 1962 година!

Холивудската легенда Рита Морено го освои вниманието на црвениот тепих на Оскарите ...