Љубов, фитнес, страст… Фантастичен пар кој ќе ве мотивира да направите нешто за вашето тело

Фантастичен пар кој ќе ве мотивира да ги збогатите вашите оброци со повеќе здрави намирници и да направите неколку утрински вежби како за почеток.

0002med
Франк Медрано и неговата девојка Антониет Пакеко се пар кој секогаш вежбаат заедно во нивната омилена фитнес сала, секогаш збогатувајќи го тренингот со нова и необична вежба .

000003med
Нивното мото е „продолжи да вежбаш и кога ти е најтешко и кога се чувствуваш преморен“ бидејќи за одлична кондиција и убаво тело е потребно многу труд, а најважнa од се’ е упорноста.

Frank-Medrano-Antoniette-Pacheco
Неверојатни вежби, неверојатни движења, големи тежини и невозможни фитнес акробации. Вежбаат секој ден , без пауза, без одмор, секогаш заедно и во друштво на нивната мала ќерка.

x

Check Also

Шведска диета, контра-одговор на нутриционистите: Мастите не се штетни за слабеење, ниту сланината!

Во 2020 година нутриционистите најголема предност и даваат на таканаречената Шведска диета. ...