Лош моден избор на Деми Мур: Креација што додава плус килограми

Неодамна го прослави својот 52 роденден и за Деми Мур може да се каже дека ја сочува совршената форма. Но, и убавото тело може да изгледа не толку привлечно доколку се направи модна утка.

 

d111111

Благодарение на неверојатната самодисциплина, глумицата изгледа помладо отколку што навистина има години. Сепак, на доделувањето на наградите на интернационалниот филмски фестивал во Санта Барбара, кој беше посветен на Џесика Ланг, прекрасната Мур направи погрешен моден избор.

d2222

Станува збор за креација на фантастичниот Прабал Гурунг , еден од оние модни дизајнери на кои навистина се воодушевуваме. Но оваа креација е сосема несоодветна на градбата на глумицата, која вака облечена не само што ја сокрива фигурата туку и изгледа деформирано во неа.

 

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...