Лов на џемпери: 15 идеи каде да си купите џемперче

Секако, најпосакуваното и најпотребно модно парче за сезоната на постудени денови е токму џемперот.

zara

И годинава, доминантни се предимензионираните модели на џемпери. Но, понудата е прилично голема во колекциите на „хај стрит“ модните марки, па сите вкусови лесно ќе бидат задоволени.

Неон нијансата е една од клучните трендови на есента, а преубав џемпер во оваа нијанса, има во Зара. Барани се и „колорблок“ моделите, но и класичните, тесни, или со елегантна ролка.

За шопинг инспирација погледнете ја фотогалеријата.

x

Check Also

Victoria’s Secret со колоритни костими за капење за лето 2020

Супермоделот Тејлор Хил е ѕвезда на новата рекламна кампања за костими за ...