LOVE колекција од Massimo Dutti посветена на Денот на вљубените

Популарната модна марка Massimo Dutti лансираше нова колекција насловена Love (#AboutLove), посветена на денот на љубовта.
Колекцијата содржи разновидни модни парчиња, главно за „кежуал“ модни изгледи, иако меѓу парчињата можат да се најдат и супер примероци соодветни за деловна атмосфера.
Од боите, на изненадување, не доминира црвената, туку класичните нијанси – црната, беж, бела, сива.
Од џемпери до лежерни панталони, од палта до јакни и очила за сонце, погледнете дел од „љубовната“ колекција на Масимо Дути.

x

Check Also

Топ моделот Џоан Смолс во модна комбинација од MANGO

Една од најплатените модели на денешницата (8-ма најплатена на листата од 2018 ...