Лубутенки за свадби како од бајките

Сезоната на свадби е пред нас, а од работилницата на мајсторот на чевли Кристијан Лубутен веќе излезе новата колекција на чевли за венчавање.

kristijan 777

Славниот дизајнер на чевли и оваа пролет се погрижи невестите да зачекорат со стил во новиот живот. Колекцијата содржи 10 модели на чевли, од класични салонки преку чевли од сатен до отворени сандали, со потпетици од 7 до 16 сантиметри.

kristijan 954

Се разбира сите се препознатливи не само по прекрасната изработка туку и по црвената позадина. А и по цената.

kristijan 890

kristijan 658

kristijan 234

kristijan 999

x

Check Also

Ајде, на паметен шопинг: 50% попусти на колекцијата есен/зима во Carter`s и OshKosh B’gosh

Подобро време за шопинг не може да биде! Carter`s и OshKosh B’gosh нѝ ...