Луди фризерски ножици за храбри жени!

Оваа пролет поиграјте си со косата, оставајќи зад себе лица со подзинати усти.

Ножиците и боите за коса на вашиот фризер нека „полудат“ вистински креирајќи уникатен и моќен изглед.5 FOTOБојадисајте ја косата во смели цитрусни нијанси, а на врвовите капнете по некоја капка сок од боровинка или јагода. Употребете ја машката машинка за потстрижување и целосно до темето отстранете некои делови од косата, а остатокот бојадисајте го во светли бои, сплетете го во плетенка или оставете го слободно да паѓа врз вашите рамена.

3 FOTOБидете најженствената дама во ноќниот клуб препознатлива по својата момчешка фризура. Играјте си со боите на сонцето, почнувајќи од неговите најсилни зраци па се’ до неговото заоѓање. Бидете храбри дами кои се посмели во потстрижувањето и од нивните момчиња.

„Наконтаните“ госпоѓи кои плачеа доколку нивниот фризер им отсечеше милиметар повеќе од нивната долга коса се веќе минато.

4 FOTO

7 FOTO

1 FOTO POD TEKST

6 FOTO

2 FOTO

М.Р.

 

 

x

Check Also

Скопје Сити Мол, Рамстор Мол и Капитол Mол со скратено работно време

Трговските центри Скопје Сити Мол, Рамстор Мол и Капитол Mол најавуваат дека до ...