Луј Витон куферчиња за трофеите на Ролан Гарос

Познатата луксузна француска модна марка Луј Виотн дизајнираше куфери во препознатливиот „витон“ стил во кои ќе се чуваат трофеите на Ролан Гарос. Куферчињата ќе бидат направени од месинг.

Отворено тениско првенство на Франција е еден од најочекуваните спортски настани кој ќе се одржува во Париз од 28 мај до 11 јуни.

За модната компанија Луј Виотн ова не е прво учество во голем спортски настан. Во 2004 година модната куќа го дизајнираше куферчето за трофеј за светското фудбалско првенство во Бразил, а во 2015 година „луј витон“ куферот го чуваше трофејот за светскиот куп во рагби.

x

Check Also

А1 Македонија продолжува со подароци за своите корисници: Бенефити од користење на услугата Е-сметка и можност за подарок електричен велосипед

Денеска заврши првиот од трите циклуси на извлекувања за седум електрични велосипеди, односно ...