Луксузни чоколадни залаци

Иако можеби не сте љубител на модата, оваа колекција сигурно ќе ви се допадне.

pjer 9

Се работи за линија потпишана од Пјер Ерме (Pierre Herme) за зима 2013/2014. Оваа колекција не ја сочинуваат скапоцени парчиња облека, туку колачи!

 pjer 8

Само вистински велемајстори на десертот и француските макарони работеа на овие колачи, кој до совршенство ги довел самиот Ерме.

pjer 7

Ретко кој посетител одминал еден од седумте бутици за слатки во Париз, па во меѓувреме станаа вистинска туристичка атракција.

pjer 6

За жал, бидејќи цените се движат од 7  до 200 евра, многумина од нив можат само да ги гледаат.

pjer 5

pjer 4

pjer 3

pjer 2

pjer 1

pjer 11

x

Check Also

Се отвора изложбата Panic Room во Музејот на современата уметност

На 2 октомври во Музејот на современата уметност – Скопје, со почеток ...