Луксузни дестинации оваа сезона за македонскиот моден дизајнер Папаз

Монте Карло, Ница, Кан, Сен Тропе и Санремо се дестинациите кои ова лето ги посети македонскиот дизајнер Папаз. Тој е на заслужен одмор каде ужива во убавините на овие дестинации. Преку патувањата Папаз постојано црпи идеи за неговите дизајнерски уникатни креации кои ги носат познатите личности од Македонија, а тоа се Тамара, Викторија Лоба, Лозано, Биг Мама, Елена Стефановска, Кристина, Арнаудова, Теа, Ведрана.

Вистинско полнење на батерии претходно Папаз го направи со својата девојка Катерина позната како KKQueen – Инстаграм блогерка, кои престојуваа на Бали, Индонезија.

По враќањето од одморот Папаз го чека нова сезона на претставување на својата колекција есензима 19/’20, насловена како Three (3) за едно поинакво искуство, која ќе биде презентирана во Сараево на настанот European Fashion Passport во друштво на познати дизајнери од Европа.

Ангажманите му продолжуваат како костимограф на театарски претстави во театрите низ Македонија.

x

Check Also

Кралски изглед на денот: Плисираната сукња на Летиција од Шпанија

Летиција од Шпанија, 49, е неприкосновена во модната естетика која инспирира. Овојпат ...