„Мадам Тисо“ ги „отстрани“ восочните фигури на Меган и Хари

Лондонскиот музеј „Мадам Тисо“ ги оддели восочните фигури на војводата и војвотката од Сасекс од другите членови на кралското семејство, како одговор на неодамнешната објава на парот дека се повлекуваат од кралските должности.

Сега, восочните фигури на Меган и Хари ќе бидат сместени во посебен дел, а не заедно со фигурите на кралицата Елизабета, принцовите Филип и Чарлс, принцот Вилијам и неговата сопруга Кејт.

По примерот на Брегзит, повлекувањето на Меган и Хари од кралските должности, медиумите го нарекоа Мегзит.

 

x

Check Also

Енио Мориконе напишал проштално писмо: „На мојата сопруга Марија најболно збогум“

„Не сакам да ве вознемирувам“. Во тивок стил кој што го карактеризираше ...