Magnum x Moschino: Сладолед инспириран од модата

Познатиот бренд за сладоледи Magnum во соработка со италијанската модна куќа лансираа сладолед креиран од креативниот директор на Москино, Џереми Скот. Сладоледот ќе се продава во  Pleasure Store pop up во Лондон.

Кара Делевињ и Џереми Скот

Заштитно лице на рекламната кампања е топ моделот Кара Делевињ.

На љубителите на сладолед на располагање ќе им бидат над 20 вкусови.

Инаку ова не е прва соработка на Magnum со некоја модна куќа. Пред речиси три години тие соработуваа со Долче и Габана и заедно креираа дизајнерска линија на сладоледи во ограничено издание.

x

Check Also

Викторија сикрет ја претстави празничната кампања (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ангелите на Викторија сикрет Барбара Палвин, Биргит Кос, Елса Хокс, Лорен Дуран, ...