Маја Илиоска во фотосесија за ателје Алшар (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Колекција есен-зима 2013/2014.

маја 7

Модната креаторка Силвија Михајловска, сопственик на ателје Алшар, ги најави своите нови модели изработени од многу квалитетни ткаенини, женствени и со шик детали кои ја прават секоја дама посебна.

маја 1

„Соработувам со ова ателје веќе неколку години и навистина сум задоволна. Премногу ми се допаѓаат моделите, а оваа фотосесија е најава на најновата колекција чија инспирација е дамата од педесетите  годни“, ни рече Маја.

маја 2

маја 3

маја 4

Маја и ателје Ашлар со креацијата која е на фотографиите ќе бидат дел од Саемот на жената в петок на хуманитарниот настан. По ревијата ќе се продаваат фустаните на аукција, а парите собрани од овој настан ќе се донираат во хуманитарни цели за купување на специјални перики за жените кои се заболени од рак.

маја 6

x

Check Also

Пристигна колекцијата есен/зима: Луис & Кларк во новата кампања за мултибрендот FASHION&FRIENDS

Момче скриено позади маската на срамежлив новинар и бестрашната репортерка се главните ...