Мајкл Џи Фокс и Кростофер Лојд, старите филсмки партнери повторно се обединија

Двајцата актери се состанаа по повод добротворната манифестација организирана од Фондацијата Фокс за собирање средства против Паркинсон.

Двајцата глумци од популарниот фил Враќање во иднината се сретнаа на добротворниот настан и играа партија покер. Оваа средба на двете ѕвезди веднаш се сподели на социјалните мрежи и разнежни бројни нивни обожаватели.

Инаку, познато е дека Мајкл Џи Фокс се бори со Паркинсовата болест веќе подолг период.

 

x

Check Also

Кралски изглед на денот – Црвеното макси палто на Кејт Мидлтон

Во сезоната на палта, јакни и блејзери, војвотката од Кемриџ воодушеви со ...