Мајкл Корс лансираше козметичка линија

По 32 години работа во модната индустрија дизајнерот Мајкл Корс одлучи да понуди и козметичка линија.

mk1

Колекцијата е составена од Спорти, Секси и Глам линија, нуди кармини, светликави и бронзени пудри наменети за бронзен тен, производи за нега после сончање и гламурна четкичка.

Амбалажата е впечатлива и раскошна, а линиите се наменети за жените од сите профили.

x

Check Also

Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? ...