Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт, разводот сега е официјален

Официјално се затвора еден од најкратките бракови во Холивуд: траеше само осум месеци! Според објавата на ТМЗ, судијата одлучил да го одложи датумот за финална одлука која се базира на одобрување на разводот, но тоа ќе се случи формално на 22 февруари.

Сепак, случајот е затворен. Разводот меѓу Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт е официјален. По кратка љубовна врска, двајцата веќе не се во брак.

Бракот на Мајли и Лиам важи за еден од најкратките бракови во Холивуд. Парот се венчал во декември 2018, а во август следната година ја објавиле крајот на врската. Причината за барање на развод било непомирливи разлики на двајцата.

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...