Мајсторството на Сенер Агушевски (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Сенер Агушевски се претстави на Деновите на фризури во Швајцарија. На ова шоу присуствуваа над 5.000 фризери од целиот свет, а Сенер беше единствен претставник од Македонија. 

tamara gotova123

„Имав привилегија да учествувам на вакво светско шоу, бев единствен повикан фризер од Балканот. На шоуто се претставија најдобрите фризери на денешницата, па навистина како дел од тимот со најдобрите, ми беше и предизвик и чест и задоволство“, објаснува Сенер.

tamara nova gotova

531366_401119926573553_2039903924_n

Освен на шоуто во Цирих, овој наш уметник за правење на фризури, неодамна своите креации ги претстави и во Љубљана.

968982_589522694399941_438447590_n

970583_589523937733150_1361887218_n

samanta22252

samanta gotova

samanta gotova 11111234

Одлбизу пак, со мајстрството на Сенер може да се запознаете во неговото Hair Vip Studio – Creation.

samanta gotova se

SAMANTA ZAVRSENA

sener fsw slovenia 1

sener robert

slovenia fsw

slovenia fsw1

 

x

Check Also

Сите се луди по новиот тренд на коса за есен 2020, од Џенифер Лопез до Кејти Холмс

Се прашувате кој е најголемиот тренд меѓу фризурите за есен 2020 година? ...