Макси љубов со едно Мини

Кароцерија Туринг и Мини го реализираа концептот „Мини туринг суперлеџера вижн“ кој беше претставен на Саемот на елеганција во Италија.

m6897

Присутните на Саемот на елеганција кој традиционално се одржува во дворот на познатата Вила д Есте останаа воодушевени од новиот автомобил дизајниран под логото на Мини Морис.

И ние не останавме рамнодушни.

m567

Инаку, автомобилот нема да биде пуштен во продажба според информациите од БМВ, па за сега може само да се воодушевуваме на совршениот автомобил кој е олицетворение на британската традиција и и италијанскиот стил.

m234

 

x

Check Also

Почнува продажбата на Huawei P40 Pro и на македонскиот пазар во пакет со Huawei Watch GT 2, 50 GB меморија на Cloud и Huawei VIP Service

Предводникот на серијата P40 – Huawei P40 Pro, објавен вчера на глобалниот ...