Мали трендовски чантички од есенската колекција на Zara

Едноставни за носење и многу практични, малите чантички и оваа сезона не излегуваат од мода, а сега ги имаат трендовските елементи.

Не траба да спомнуваме дека „анимал“ принтот, а особено змијскиот, е предводник на трендовите, па така во Зара најдовме две неодоливи мали чантички со змијски принт во две нијанси. Нам, особено ни се допадна, моделот кој може да го носиме околу струкот, врз дебелите џемпери и палтата.

Оваа сезона во центарот на вниманието се и светкавите детаљи на чантите, но и силните бои, како што е портокаловата.

Ѕирнете во фотогалеријата, тука се нашите фаворити.

 

x

Check Also

Листа на желби: Цветен костим за капење со висок струк од WOMEN’SECRET

Барате трендовски костим за капење со висок струк? Најдовме преубав модел во WOMEN’SECRET. ...