Малиот црн фустан на Селена Гомез и „не“ за градникот

Често изненадува со погрешниот избор на гардеробата, со несоодветните дневни и вечерни комбинации, но некогаш знае и многу пријатно да изненади.

selen019

И сосема разбираме што глумицата експериментира со стилот, вообичаено нешто за 22-годишна девојка.

selen123

Овојпат (во Лос Анџелес) го покажа своето секси издание одбирајќи за дневна комбинација (ручек со пријател) црн лелеав плисиран фустан со смело деколте, јасно покажувајќи дека се придружува на веќе долгата листа на ѕвезди кои го форсираат неносењето на градник.

selen77

Сребрениот ѓердан и интересните црни чевли на висока потпетица го надополнуваат секси изгледот.

Баш инспиративно.

selen 992

sel 627

x

Check Also

Седа коса: тренд што обедини многу sвезди во движењето „без боја“ – од Енди Мекдауел до Џејн Фонда, Џоди Фостер, Џејми Ли Кертис до…

Кој рече дека седата коса им одговара само на мажите? Од Енди ...