Mango Committed, Еди Кембел ја претставува новата колекција

Mango Committed ја претстави линијата на тексас за пролетната сезона. 
Популарната моделка Еди Кемпбел е главно лице во рекламната кампања која е фотографирана во студио. 
Целата колекција, која содржи 18 модни парчиња, е дизајнирана од одржливи материјали. Инспирацијата доаѓа од стилот на 80-те и 90-те години.
Еди носи микс на избледен тексас, предимензионирани тексас јакни и шик здолништа кои се комбинираат со „каубој“ чизми и платнени патики.
Во продажба е лансирана на 17 февруари.
 

x

Check Also

Македонски познати лица во новата кампања на Моден Викенд Скопје

Ѕвездата Јана Бурческа, писателката Ксенија Николова, дизајнерката Стефанија Насеска и ракометарката Викторија ...