MANGO ги има најубавите чантички со цветен принт за пролет 2018

Шпанската „хај-стрит“ модна марка Манго во колекцијата за пролет/лето 2018 ни носи елегантни, шармантни и шик чанти со флорален принт.

Интересни се и комбинциите на бои, но и на принтови и различни „игри“ на темата – цветови, кои се комбинираат и со полка точки, со змијска кожа, како и со неочекувани контрастни нијанси.

Детаљите како што се металните ланчиња и токи дополнително внесуваат шарм.

Во продолжение погледнете ги овие неодоливи чанти, од кои тешко може да се одлучима само за една!

 

x

Check Also

Катарина Јовановска ја освои тутулата најфотогенична на изборот за убавина ЕВРОАЗИЈА 2021

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen ...