MANGO има хит фустан на сезоната!

Најпосакуваниот Mango фустан на сезоната е комбинација од проѕирен лен, миди должина, едноставен крој и трендовска темносина нијанса.

Иако содржи повеќе класични елементи, овој преубав фустан од Манго е далеку од класичен. Украсен е со тренди детаљи како отворен грб, широки раменици и контрастни копчиња кои прават многу модерен изглед.

Фусанот е веќе ѕвезда на Инстаграм. Инаку, совршен е за дневни летни модни комбинации. Одлично „стои“ со еспадрили или сандали на висока потпетица, но и со маичка или романтична кошула под фустанот.

x

Check Also

Ексклузивните производи на Fashion Group поблиску до вас – отсега и преку мобилна апликација

Светските брендови Desigual, Diesel, Geox, Guess, Inuikii, Levi’s, Mango, Parfois, Premiata, Replay, ...