MANGO има хит фустан на сезоната!

Најпосакуваниот Mango фустан на сезоната е комбинација од проѕирен лен, миди должина, едноставен крој и трендовска темносина нијанса.

Иако содржи повеќе класични елементи, овој преубав фустан од Манго е далеку од класичен. Украсен е со тренди детаљи како отворен грб, широки раменици и контрастни копчиња кои прават многу модерен изглед.

Фусанот е веќе ѕвезда на Инстаграм. Инаку, совршен е за дневни летни модни комбинации. Одлично „стои“ со еспадрили или сандали на висока потпетица, но и со маичка или романтична кошула под фустанот.

x

Check Also

90 години стара традиција на изработување бисерен накит се негува во семејството Талеви

„Бисерите се секогаш соодветни“, кажа некогаш Џеки Кенеди додека нејзиниот врат го ...