MANGO ‘ROMANTIC VIBE’ едиторијал за пролет 2020

Luna Bijl stars in Mango Romantic Vibe spring-summer 2020 lookbook
Моделот Луна Бијл позира за едиторијалот на Mango насловен Romantic Vibe. 

Манго ни ги претставува пролетните модни парчиња и како да ги носиме и комбинираме со нов едиторијал насловен Romantic Vibe.

Холандската убавица носи различни модни комбинации од фустани до панталони и комбинезони.

Луна позира во палета од неутрални тонови, но тука се и трендовските бледо портокалова и бледо розова нијанса. 

Mango unveils Romantic Vibe spring-summer 2020 lookbook
Luna Bijl embraces spring trends in Mango Romantic Vibe editorial

Flashing a smile, Luna Bijl poses in Mango's spring 2020 styles
An image from Mango's Romantic Vibe spring-summer 2020 style guide

x

Check Also

Фолтин на минусни температури ја собра Битола на Зимска приказна

Синоќа во Битола со големиот концерт на Фолтин започна “Зимска приказна” проект ...