Mango со едиторијал посветен на празничната сезона –  Intimate Dinner party

Mango го објави едиторијалот Intimate Dinner party посветен на празничните дотерувања. 

Кампањата е снимена во Лондон, а во неа ѕвезди се Квентин и Џемима Џонс. Фотографот Кас Брд направи сцени полни со семејна и пријателска атмосфера. Во кампањата учествуваат добро познати имиња од модниот и културниот свет како Грета Беламацина, Софиа Санчез де Бетак, Хикари Јокојама, Кит Батлер и други. Новата колекција се фокусира на стилот инспириан од 70те години, а доминираат ресите, светкавите материјали и сатенот.

x

Check Also

Поглед на летната колекција на MASSIMO DUTTI

Топ моделот Грејс Елизабет е главно лице во новиот тренд водич на ...