Маноло Бланик повторно ја враќа женственоста: може ли да останете имуни на вакви салонки?

Класичните салонки никогаш не изгледале пософистицирано.

Маноло Бланик ја претстави својата најнова колекција на чевли за сезоната пролет/лето 2014. Шпиц-врвот е присутен во секој модел и високите тенки потпетици.

Играта со нијансите е неверојатна, доминираат пастелните бои, но и златната и сребрената.

И.. ,може ли да се остане имун на еден ваков чифт чевличиња?

Ова се 5-те ѕвезди на сезоната која следува.

manolo 6manolo 5manolo 1manolo 3manolo 2

x

Check Also

TIME AFTER SUNSET, поглед на пролетната колекција на MASSIMO DUTTI

Малгосија Бела е лице во новата кампања на шпанската модна марка Масимо ...